İstanbul/Eyüp Tel 1: 0212 626 18 57 | Tel 2: 0544 286 26 45

Web Tasarım Editörü Nedir?

Web Tasarım Editörü Nedir?

Web Tasarım Editörü Nedir

Web Tasarım Editörü Nedir, Ne Demektir?

Bazı işlerin olmazsa olmaz elemanları veya gereçleri vardır ve internet ortamının vazgeçilmezi olan web sayfalarının yaratılması için web tasarım editörü bu konumdadır.

Web sayfaları hazırlanırken kullanılan araçlar olarak genel anlamda cevabı verilen web tasarım editörü nedir sorusu günümüzde tabii ki tasarım programlarını kastetmektedir. Programlama editörleri, ileri uygulamalar, en iyi web tasarım editörü gibi cümlelerle, konuya hangi açıdan girerseniz girin karşınıza çıkacak olan bir kişi değil, bir programdır. (Kişiyi çağrıştırmasının nedeni belki yayınevlerinde içeriği hazırlayanlara da editör denmesi olabilir.)

✅Web sayfasının tasarım aşaması bittikten sonra sıra yazılıma gelir ki yazılım editörleri de konumuza dahildir. Konuyla ilgilenenlerin tanıdığı Notpad, Dreamwiever, PHP Designer, Visual Studio Code, BlueFish Editör bu gruptan olan programlardır. Hepsi web yazıcılarının işini kolaylaştırır. Örneğin uygun bir web editörü ile;

  • Daha hızlı kod yazabilirsiniz.
  • Kod tamamlayıcılar size unuttuğunuz kısmı hatırlatır.
  • Hata satırlarını bulmanıza yardımcı olurlar.
  • Çalışmadaki tüm dosyaları tek ekran üzerinden gösterebilirler.

Hangi Editörü Seçmeliyim?

Hangi editörü seçmeliyim sorusunu ise kullanmadan önce birkaç deneme yaparak aşabilirsiniz.  En ucuz web tasarım editörünü arıyorum gibi düşüncelerden ise vazgeçin. İnternet kendi iş alanlarını yarattı ve web tasarımcılığı da bu iş dalları içinde yer alıyor. Ama şimdiden reakbet piyasada fazlasıyla oluştu. Web sayfaları içinde ancak kaliteli ve özgün olanlar dikkat çekecek. SEO uyumu olanlar başa çıkacak. Bunun yanı sıra görsellik ve yaratıcılık bu işin olmazsa olmazlarıdır. Bu talepleri karşılayacak bir web tasarım editörü sizi kaliteli iş yapan kişi durumuna getirecektir. Bu paraya bu sayfa anlayışından sonuç gelmez.

✅ Kurumsal web tasarımı nasıl yapılır, web tasarımı ve programcılığı nedir, web geliştirici ne iş yapar gibi başlıklarla konuya eklenebilecek web editörlerinin aslında bilgisayar programları olduğunu bir kez daha hatırlatalım. E-ticaretin temeli olan web sayfalarının hazırlanmasında kullanılan bu programlar tasarımcıların işini kolaylaştırır. Aynı zamanda alıcının tıklayarak geçtiği sayfaların nasıl hazırlandığını ve geri planda yatan bilgi birikimini de hatırlatmaktadır. Bilgisayar dünyası programcılarının elinde gelişmiştir. Web editörleri de günümüzün iş dünyası içinde vazgeçilmez araçlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back to top
Hemen Ara